Kronik hastalıkların nedeni ve altında yatan kök nedenleri açıklamaya çalışır.

Sağlığın hangi noktada bozulduğuna odaklanan yeni bir bütüncül tıp yaklaşım şeklidir.

Hastalıkların kök nedenlerine yönelik kişiye özel yoğun bir laboratuvar tahlilleri yapılmaktadır.

Tahlil sonuçlarına göre kişiye özel başta beslenme olmak üzere hayat tarzı değişiklikleri ile mineral ve bitkisel takviyeler kullanılmaktadır.

Burada hedeflenen edilen vücudun “doğal iyileşme gücünü” harekete geçirmek, sağlığa yönlenmeyi öğrenmektir.

FONKSİYONEL TIP GÖRÜŞMESİ NASIL OLUYOR?

Fonksiyonel Tıp (FT) görüşmesi, bir “muayene” olmayıp danışanlarımızın hayat tarzı değişikliklerini (beslenme, uyku, stres, besin destekleri v.b.), tahlillerini kapsayan uzun süreç gerektiren bir görüşmedir. Bu bağlamda danışanlarımızın kapsamlı bir Tıbbi Sorgulama Formu doldurmaları gerekmektedir. Danışanlarımız genelde branş hekimlerince tetkikleri yapılmış, teşhisi konulmuş ve tedavileri düzenlenmiş şekildedir. FT hekimi, yakınmaları ve tetkikleri birlikte değerlendirerek hastalık tanısından ziyade, hayat tarzı değişikleri, vücut işleyişinde aksaklıklar hasta ile ele alınarak, “kişi kendini sağlığa nasıl yönlendirebilir?” sorusuna yanıt aranarak “vücudun kendini iyileştirme potansiyeli” devreye sokulmaya çalışılır. Bu iyileştirme potansiyelin devreye sokulması için beslenme başta olmak üzere, bazı besin destekleri FT yaklaşımında çok önemlidir: Danışanın ihtiyacına göre, kronik hastalıklarda yer etmiş kısır döngüleri geri çevirmek, sistemlerin paslanmış çarklarını yağlayıp işler hale getirmek için bazı besin desteklerinin kullanılması gerekmektedir.

İlk görüşmede, tıbbi sorgulama formunuz ve tetkiklerinizin daha siz gelmeden okunup çözümlenip yapılan hatalar birlikte ele alınıp değerlendirilmesi için 2 saatlik bir zaman ayırmanız gerekmektedir.

Bunu izleyen dönemde takip ve yönlendirme süreci için genellikle aylık yönetim ve yönlendirme için kontroller gereklidir. “Kronik hastalıklarınızdan tamamen iyileşip, ilaçlarınızdan tamamen kurtulacaksınız” diye bir taahhüdümüz bulunmamaktadır. Burada amaç “sağlığa yönelmeyi” öğrenmektir. Bundan sonrası öğrendiğiniz prensipleri uygulayarak yavaş yavaş kronik hastalıklarınızda daha iyi bir duruma gelmeniz ve ilaçlarınızı branş hekiminiz kontrolünde azaltmanızdır.

Aşağıda kadın ve erkek danışanlar için “Tıbbi Sorgulama Formu” indirilebilmektedir. Bu formlar doldurularak doktorozturk@hotmail.com ‘a, ya da 0 535 721 6363 WhatsApp hattına gönderilmeleri gerekmektedir.

Kadın Hasta Tıbbi Tanıma Formunu Buradan İndirebilirsiniz.

Erkek Hasta Tıbbi Tanıma Formunu Buradan İndirebilirsiniz.

 

×

 

Merhaba!

WhatsApp üzerinden randevu almak için aşağıdaki danışanımıza tıklayın.

×